IECHO машини се инсталираат во Тајланд

IECHO, како познат производител на машини за сечење во Кина, обезбедува и силни услуги за поддршка по продажбата.Неодамна, серија важни инсталациони работи беа завршени во King Global Incorporated во Тајланд.Од 16-ти до 27-ми јануари 2024 година, нашиот технички тим успешно инсталираше три машини во King Global Incorporated, вклучувајќи го и системот за сечење со голем формат TK4S, Spreader и Digitizer. Овие уреди и постпродажни услуги се високо признати од King Global Incorporated.

King Global Incorporated е добро позната компанија за полиуретанска пена во Тајланд, со 280000 квадратни метри индустриска површина.Нивниот производствен капацитет е силен и секоја година можат да произведат 25000 метрички тони мека полиуретанска пена.Производството на флексибилна пластична пена е управувано од најнапредниот систем за автоматизација за да се обезбеди конзистентен висококвалитетен излез.

Системот за сечење со голем формат TK4S е еден од главните производи на IECHO, а неговите перформанси се особено извонредни.„Оваа машина има многу флексибилна работна површина, што значително ја подобрува ефикасноста на сечењето.Покрај тоа, системот AKI и разновидните алатки за сечење ја прават нашата работа многу интелигентна и заштедува труд.Ова е несомнено огромна помош за нашиот технички тим и производство“, рече локалниот техничар Алекс.

333

Друг инсталиран уред е распрскувачот, а неговата главна функција е да го израмни секој слој.Кога решетката не е платнена, може автоматски да ја заврши оригиналната точка на нула и да се ресетира, а не е потребна вештачка интервенција, што несомнено значително ја подобрува ефикасноста на работата.

222

Инженерот по продажба на IECHO, Лиу Леи, се претстави многу добро во Тајланд.Неговиот став и професионална способност беа високо пофалени од Кинг Глобал.Техничарот на King Global, Алекс, рече во едно интервју: „Овој Spreader е навистина удобен“.Неговата проценка целосно ја одразува довербата во перформансите на IECHO машината и нашата посветеност на квалитетот на услугите на клиентите.

Генерално, оваа соработка со Кинг Глобал е успешен обид.IECHO ќе продолжи да биде посветена на обезбедување производи и услуги со највисок квалитет за да се задоволат потребите на клиентите.IECHO со нетрпение очекува да воспостави успешна соработка со повеќе клиенти за заеднички да го промовира напредокот и развојот на индустриското поле.

111


Време на објавување: 31 јануари 2024 година
  • Фејсбук
  • линкедин
  • твитер
  • youtube
  • инстаграм

Претплатете се на нашиот билтен

испрати информации